THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Tenhle disk si po odchodu kytaristy Kristkopfa nahráli hanoveráci sami, aby měli něco s sebou na stejnojmenné jarní turné s Yacöpsae. Vypálené cédéčko jasně ukazuje proměnu téhle kdysi funny gore smečky do více crustcorových vod, místy hraničících až s punkem. Původcem těchto hudebních změn je hlavně bicman Holm. Sanity´s Dawn nyní plodí mnohem kratší, jednodušší, náklepovější a šílenější grind než dříve. Nejedná se už také o obsah kanibalské ledničky, anóbrž o to, jak pánové nesnášejí nácky a jak je to celé na piču… Ono mnohé náznaky těchto postojů obsahovalo i předchozí CD Chop Copper, ale teprve po odchodu zmíněného kytaráka se celá věc provalila naplno. Ačkoli mám od nich nejradši dvojku Mangled In The Meatgrinder, přesto mohu směle prohlásit, že i tato nová podoba Sanity´s Dawn se mi zamlouvá a stále mě baví. Topsy si nebere servítky a mne jenom mrzí, že jeho veselé německé průpovídky, sloužící jako intermezza mezi songy, ne vždy pochopím. Je třeba podotknout, že ačkoli je toto CD takzvaně D.I.Y., přesto se honosí docela dobrým zvukem a vůbec má sobě slušnou energii. Dvojjazyčného konceptu se Sanity´s Dawn nevzdali, a tak tu opět vedle sebe naleznete věci jako Fuck The Fuckin´Nazi Scum i odšprechtěnou Scheisse ist braun. Ale na podobné výstřelky jsme byli zvyklí i dřív, takže Nichts Neues unter der Sonne. Zbývá podotknout, že stejný materiál se má brzy objevit oficiálně jako splitko s Fetus Eaters u RSR records. Přivítejme tedy novou podobu hanoveráků, zaplačme nostalgicky nad starým gore konceptem a těšme se na nový počin…
8 / 10
Vydáno: 2002
Vydavatel: Vlastní náklad
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.